| Dreamy a întrebat:

Care e cea mai buna mancare de pisci ( marca)?

Răspuns Câştigător
| Cora22 a răspuns:

Applaws, Orijen - Acana. In principiu, iti poti da seama dupa ingrediente. Trebuie sa contina proteina din carne (minim 40%), grasime si cat mai putin carbohidrati (de exemplu, cereale). Pisicile sunt animale prin excelenta carnivore, sistemul lor digestiv nu este adaptat sa proceseze cerealele. Pe termen mediu si lung, o pisica hranita cu o hrana necorespunzatoare se imbolnaveste de diabet, obezitate (da... poti sa o consideri tot boala...), insuficienta renala sau cancer. Dieta unei pisici este influentata in egala masura de varsta si gradul de activitate al pisicii. Pisoii au nevoie de o mancare cu un continut mai mare de proteina, pe cand pisicile mai in varsta si sedentare (cele crescute exclusiv in apartament) au nevoie de un aport caloric mai scazut.

Whiskas, Friskies sunt considerate a fi de calitate scazuta.

5 răspunsuri:
| simf a răspuns:

Motanii mei apreciaza proplan.

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Wiskas. Le place si e f. buna pentru ele.

| AndradaMrrr a răspuns:

Am si eu o pisicuta cam mofturoasa dar mananca whiskas supreme! incearca sa vezi ce ii place!

| Andy04 a răspuns:

Wiskas(dar nu sunt sigur daca am scris bine).

Răspuns utilizator avertizat