| denysuk25 a întrebat:

Care e cea mai dragalasa si mai usor de intretinut rasa de catei?

Răspuns Câştigător
| Ancutss30 a răspuns:

Niciuna nu este usor de intretinut.Iti recomand bichon!

13 răspunsuri:
| DrugFree a răspuns:

Maidanezii, trebuie sa ii adoptii. E o alegere buna. Toti caini au o rasa inauntru in ei. Daca un caine e metis sau e maidanez, asta nu inseamna ca nu ii putem iubii! Daca vrei unul de rasa iti recomand unul cu par mediu-scurt. Daca te hotarasti sa iei un maidanez, gandeste-te ca ai salvat o viata! Dar trebuie sa fii si responsabil/a! Deci gandeste-te bine. Numai bine! P. S : Sa anunti pe TPU cand iei catelusul!

| cățelușa56 a răspuns:

Corciturile.Eu am o corcitura intre soricar si bull dog su il spal doar o data pe an, e rezistent poate rezista mult fara mancare si e afectuos

| alexxandra a răspuns:

Pichinezii st dragalasi dar lasa si mult par iti spun din proprie experienta dar e mai bine sa adopti un catel de pe strada e mult mai bine pentru acel sufletel chinuit.happy

| Bya132 a răspuns:

Bichon Maltez, pekinez, sau maidanez.si el e o rasa, uneori chiar dragalasa! smug

| JustBelive a răspuns:

Pai sunt multi catei draguti care au fost abandonati. Te sfatuiesc sa adopti unul maidanez...totusi sunt suflete si au dreptul la o casa si la dragostea de care are nevoie orice caine din partea stapanilor.si ncun caine nu e usor de intretinut... daca vrei caine, gandeste-te intai:"oare am timp sa il alint? Oare am timp sa-l rasfat?". Sper ca ti-am fost de ajutor.

| CutenessOverLoaded a răspuns:

La prima vedere a rasei Shih Tzu (rasa de catel)cred ca m-am indragostit p bune e cel mai dragalas catelus daca il adopti vei vedea ca nu fac probleme ca alti catzei;-)

| Ancutss30 a răspuns:

Sunt de acord cu Dulcika10winking

| GiuliaTamas a răspuns:

Pomeranian :X

| buubuletsss a răspuns:

Cainele de pe strada. : Orice caine ti-ai lua trebuie ingrijit ca doar d-aia ti-l ei, nu? Eu am bichon havanez, hmm foarte greu nu e intretinut dar e dragalasa, vaivai :X

| Lucaci a răspuns:

Cainele de strada

| kittiecat a răspuns:

Eu am Golden Retriever:X... e un caine de talie mare. dar e de`a dreptu adorabil, un caine ffff devotat si cea mai blanda rasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Cei mici. Ex:pechinez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si maidanezii sunt tot o rasa...