| aleatorism a întrebat:

Care e cea mai  fidela rasa de caine?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Cainii de vanatoare

19 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Ciobanescul mioritic..pe cat e el de dragalas si jucaus, pe atat e de "rau" la nevoie big grin

| DenissaDeea a răspuns:

Dupa parerea mea e ciobanescul-german, daca isi simte stapanul in pericol nu tine cont de viata lui personala/si-o sacrifica pentru stapan.

mlm
| mlm a răspuns:

Labrador.

| Elly4all a răspuns:

Eu sunt de parere ca geobanescul-german.

| hugin a răspuns:

Ok. Toti cainii sunt fideli stapanului. Cea mai fidela rasa nu cred ca exista. Exista cel mai inteligent: ciobanesc german; exista cainele cel mai bun pentru familie: golden retriever.
Fiecare rasa are caracteristica sa si toti stiu sa-si aprecieze stapanul. Daca o sa gasesti cea mai fidela rasa te rog sa-mi spui si mie big grin

| miry a răspuns:

Eu cred ca orice rasa e fidela atata timp cat l-ai crescut de mic, ai vazut catelusa mea la poza mea o am de la o luna si desii are un an si 2 luni e topita dupa mine

| N538961518 a răspuns:

Malamutul de alaska

| manoka a răspuns:

Sincer pe care le cresti tu de mic, avem un mioritic de 13 ani puiul meu cat era bebelus nu lasa pe starini in apropierea lui, si avem o corcitura si draga mea e fidela de cand l-am luat acasa de pe drum.Eu cred si la animale daca primesc respect si afectiune la fel iti daruiesc.

| rosuv a răspuns:

Nu exista o "cea mai fidela rasa de caine".fiti rezonabili. Orice caine ii este devotat stapanului, asta nu tine cont de Rasa ci de Exemplar.Fiecare caine are o personalitate aparte si diferita la fel ca oamenii, nu o sa gasesti doi caini cu aceeasi personalitate. E ca si cum ai intreba "francezii" sunt mai fideli decat "italienii"? ce raspuns mi-ai da.(pentru raspunsul anonim ...nu exista rasa de caine 'ceau ceau'... daca te referi la Chow chow... lol... oameni buni inainte de a afirma ceva sau de a-ti sustine o parere trebuie sa ai anumite cunostinte in domeniul respectiv.)

| simpluEu. a răspuns:

Rottweillerul...am doi aksa.is cei mai buni si cei mai fidelibig grin

| galileo a răspuns:

Ceau.Dobermanul e cel mai fidel caine dupa parerea mea.

| amstaff a răspuns:

Maa. tu zici ca raspunsul castigator e "Cainii de vanatoare?" thoamne.habar n-aveti...deggeaba va spun k e ciobanescul german k nu bagati la cap...mlm cica e labradorul...ala e caine doar pentru joaca mai fraierica... daca cineva te ataca ala aduce mingiuta sa te joci cu el...habar n-aveti pe ce lume traiti...oh go on

| selef a răspuns:

Cainele de portelan de pe televizor.

| jamesbond a răspuns:

AI vreo problema daca te inseala cainele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceau-ceau asa cred eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceau ceaul e cea ma buna fumoasa si scumpa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceau ceaul meu:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amstaff, de voi ruga sa nu imi jignesti cainele pe nu me Bella.Este fetita si este de rasa, Labrador.Nu as spune ca Ciobanestii Germani nu sunt fideli.Toti cainii sunt fideli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am tot o Labradoroaica pe nume Bella. Dupa parerea mea e cea mai inteligenta rasa si automat fidela.