| Niculae_Raluca_1998 a întrebat:

Care e treaba cu viermii intestinali la un pui de catel fara vaccinuri? Prezinta vreun pericol?

4 răspunsuri:
| NOBODY a răspuns:

Da. Viermii intestinali îl vor omorî repede. Du-l la vaccin.

| ChrystianSandu a răspuns:

Da, trebuie sa il duci la deparazitare (interna), chiar daca are vaccinuri, degeaba, mai ales daca este pui, atunci risca mult, poate (limbricii) sa ii penetreze intestinul si sa moara. Deparazitarea costa undeva pe la 100 - 150 lei.

| Georgesava a răspuns:

Nu te panica de murit poate sa moara dar nu trebuie dus la deparazitare crede-ma cunosc boala asta are doar limbrici nu este pui fara limbrici iai doar niste pastile ca se gasesc si 100 g mancare granulata speciala si l-ai scapat

| Alexx_Andrei_1995_9fgs a răspuns:

Trebuie neaparat sa-l duci la deparazitare interna.