| Robyxten a întrebat:

Care este cel mai mare carnivor din lume? !

10 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Cel mai mare carnivor ar putea fi balena ucigasa, asa zisa orca.In grupuri mari pot dobora orice!

| Robyxten explică (pentru Doctorfishadi):

Orca nu e balena, ci delfin, e cel mai mare delfin din lume, i se mai spune si delfinul-ucigas!

| vladv26 a răspuns:

Balena e cel mai mare carnivor din lume

Răspuns utilizator avertizat
| NimeniSiAtat a răspuns:

Orca este cel mai mare animal carnivor din lume!

| vadu22 a răspuns:

Cel mai mare carnivor terestru este ursul polar.
Insa daca ne luam si dupa cele acvatice atunci cel mai mare carnivor este balena albastra.
Funda?big grin

| vadu22 a răspuns:

Scuza-ma, cel mai mare animal carnivor terestru este ursul kodiac nu nu ursul polar, ursul polar este doar pe 2, dar dintre toate animalele tot balena albastra este cel mai mare carnivor.

| Robyxten explică:

Indiciu:este balena, dar nu balena-albastra

| Robyxten explică:

Va dati batuti?