| Arina_Radoi_1991 a întrebat:

Care sunt sansele ca puii unui husky sa semene cu aceasta rasa cand tata poate fi ori un bichon, ori un maidanez? Gardul nostru s-a rupt de la zapada si acum huskyul are pui, cu cine ramane de vazut.

Răspuns Câştigător
| RoxanaDenisa a răspuns:

Bichon? :o. Esti sigura ca tatal este un bichon?
Un metis (denumire populara a maidanezului) mai zici ca poate fi de talie medie-mare, dar bichon nu, nu are cum.
Sunt cam 40-50% sa semene. Puii pot avea ochii albastri (daca mama lor are ochii albastri) si pot ridica urechile, dar nu iti face sperante degeaba, pot avea si alte culori ochii.

| Arina_Radoi_1991 explică (pentru RoxanaDenisa):

Vecinul are un Bichon nerusinat care mereu gaseste o cale sa intre in curte. De multe ori l-am alergat afara din curte, dar pot fi si metisi lasati liberi pe camp. Stiu ca suna ciudat posibilitatea cu bichonul dar il cred in stare. De aspect ma intereseaza doar ca sa fie adoptati pentru ca eu ii voi adora oricum. Acum sa vedem ce va fi. Sper sa semene cu Luna macar ca aspect, unu sau 2

| Arina_Radoi_1991 explică (pentru RoxanaDenisa):

Puii s-au nascut azi. sunt 8 ca numar. 2 albi cu pete negre, unul gri-maroniu, si restul negru cu alb

| RoxanaDenisa a răspuns (pentru Arina_Radoi_1991):

De unde esti?

| Arina_Radoi_1991 explică (pentru RoxanaDenisa):

Bucuresti

7 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Pai daca sunt cu un maidanez au sanse sa semene cu catelusa ta dac cu un bichon laughing ...creca vor fi niste pui foarte interesanti laughing

| Arina_Radoi_1991 explică:

Dap in curand vom vedea mareata surpriza. Cine ghiceste cel mai aproape va primi funda......sincer mie imi este teama de cum vor arata. vreau ca ei sa isi gaseasca casute si sa fie iubiti. Mamica lor este un caine superb.

| gabytzuka27 a răspuns:

Sansele sunt cam mici de 30%