| คиค a întrebat:

Cat as incerca nu-mi pot imagina ce gandesc acele "creaturi"( ca oameni nu sunt) care maltrateaza animalele.
Efectiv nu-mi gasesc cuvintele cum pot sa le faca rau acelor fiinte minunate?!?
Inainte de -imi da raspunsul va rog sa priviti aceste imagini. Ce spuneti?

http://farm4.static.flickr.com/3430/3214554851_ea3c52685 f.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3005/2926853750_5f27f37d9 a.jpg

http://farm2.static.flickr.com/1130/565727154_0f0f8c3116 .jpg

http://animalici.ro/......plauze.jpg

5 răspunsuri:
| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Ai mare dreptate.si eu sunt o mare iubitaore de animale, ele sunt pasiunea mea, am u motanel si o papagalita, si o sa imi iau si un catlus.nici eu nu imi pot imagina cum se pot gandi sa faca rau unor asemenea fiinte dragi.pana si cea mai mica fiinta este o fiinta lasata de Dumnezeu. unori ne speriem de paienjeni(eu chiar am fobie la paienjeni, ma sperii de cel mai mic), de serpi, de lilieci, de gandaci, ce viermi si de scorpioni, sunt si ele fiinte.nu ai ce sa le faci acelor oameni rai, facandule rau, nu faci decat sa devi precum sunt si ei

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ai dreptate cei care maltrateaza animalele nu se pot numi oameni. Daca o singura clipa s-ar pune in pielea lor nu cred ca vor mai gandi asa. Dar aceasta educatie se face din familie, cand daca tatal da "un sut "intr-o pisica, copilul il imita si va face la fel, chiar il va distra miorlaitul de durere al bietului animal.

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Toate pozele sunt extraordinare sunt minunate ii urasc pe acei oameni as vrea sa pornesc o revolta

| Aurelia a răspuns:

Oh, toate pozele mi se par foarte drăguţe, în special cea cu puiuţul de găină, pare atât de mic şi inocent! Şi eu sunt de aceeaşi părere cu tine, oamenii care maltratează animalele nu pot fi numiţi oameni, sunt nişte sălbatici, fără suflet!

| Pancake a răspuns:

Daca ar fi dupa mine i-as impusca pe toti cei ce maltrateaza animalele. Stiu ca nu e corect cum gandesc. Dar chiar asta merita.

Pozele sunt super super dragute. Aww. Vreau sa iau acasa iepurasul ala care aplauda.