| ParaschivCalin a întrebat:

Cat costa un caine in medie?
(as dori sa stiu si anual)

Răspuns Câştigător
| Vasile_Marius_1992 a răspuns:

Depinde de ce rasa îți place de pildă poți să adopți unul cum îți place ție si este gratis sau daca ai vrea un pug sau bulldog francez costa undeva la 1500 și 2000 de lei iar anual cam 800 sau 1000 de lei doar analize și vaccinurile lui înafara de mancare așa cu totul cred că undeva la 4000 de lei

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Depinde de rasa.
Un maidanez il primesti si gratis. Pentru un caine precum un Rottweiler poti sa platesti 1500 de lei.

| Vikaa a răspuns:

Depinde ce rasa vrei, si talia acestuia.
Detin Caucazieni Ovcharka, preturile lor difera, nu toti puii din cuib au aceeasi valoare chinologica, asa ca preturile variaza de la 400 pana la 1000 eur, au inclus si pedigree-ul, performantele parintilor, vaccinuri si deparazitarile.cainii de talie mare, de rasa pura, cu parinti de exceptie te ustura la buzunar, dar au vaccinurile facute toate si macar tu nu ii mai faci.la rasele mici, pana in 600 de eur, cu tot cu pedigree si tot ce trebuie.

| Vasile_Marius_1992 a răspuns:

Multumesc pentru fundita