| roxxi23 a întrebat:

Cat costa un peste Betta?

Răspuns Câştigător
| Roxananueaici a răspuns:

Pretul unui exemplar de peste Betta splendens variaza in magazinele de specialitate de la noi de la 9 lei la 15 lei (in strainatate, pretul unui exemplar "betta fish" ajunge la 5 dolari ) Funda? big grin

| roxxi23 explică (pentru Roxananueaici):

Da astazi am vazut de la 7 lei la 15

3 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Al meu a costat 13 lei.

| OaiaNinjalău a răspuns:

Pestele Betta este destul de scump fata de unul oarecare... Pretul variaza intre 10 si 20 de lei. Si eu am avut 2 si sunt super draguti. Ei chiar se ataseaza de tine. Nu uita nu pune doi betta intr-un singur acvariu doar daca sunt femele.
Femela+Femela=E okay
Mascul+Femela=Bataie
Mascul+Mascul=Bataie
De asemenea sunt super colorati si poti sa ii dresezi... pe ai mei i-am invatat sa sara din apa putin ca sa-mi ia mancarea din mana si i-am invatat sa intre in cerculete! Iti recomand sa iti cumperi unul. Sunt mirifici! Poti sa-i pui cu orice peste in acvariu in afara de cei de prada ca incep sa se bata! Ei sunt pesti de lupta. Sper ca ti-am dat destul de multe detalii! =) O zi buna!