| brunett3 a întrebat:

Cat costa un vaccin pentru jigodie?

7 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Of of of... Oameni buni, daca nu va pricepeti de ce deschideti gura? Sa va faceti de ras?
Jigodia este o boala (Boala lui Carre), de fapt este o viroza de care pot suferi caini. In Google gasiti mai multe. Saraca brunett3 nu isi jignea animalul, dar asa suntem noi oamenii, intai dam cu parul si apoi zicem pardon, era o confuzie...
Un vaccin pentru Boala lui Carre (sa nu-i mai ziceam jigodie ca se ataca unii membri) se face cand catelul are 2 luni impreuna cu alte vaccinuri impotriva hepatitei, adenovirozei, parainfluentei, parvovirozei si costa in jur de 35 ron si trebuie repetat la 2 saptamani. Daca animalul tau este deja adult se face un vaccin anual care cuprinde si antirabic, si parvo, parainfl, Boala lui Carre, hepatita si costa 60 ron. Dar aceste vaccinuri se fac NUMAI animalelor perfect sanatoase, daca animalul tau are deja una din boli nu i se mai face vaccin pana nu se vindeca complet si termina tratamentul. Deci daca animalul tau deja sufera de jigodie (na! ca mi-a scapat! Boala lui Carre voiam sa zic) intai trateaza-l si apoi il vaccinezi. Vezi ca daca nu iei masuri poate fi fatala.
Bafta!

| brunett3 explică:

@87 "Jigodia" este o boala si doar TU esti toatele cele de mai sus

| brunett3 explică:

. Voi sunteti chiar atat de prosti? Nu pot sa cred ca nu stiti ce inseamna "Jigodia".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jigodie insemnand!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jigodia e o bolala, nu se referea la caini. Nu mai sariti asa!

| EclipseTheBlackCat a răspuns:

Jigodia canină este o boală care atacă câinii încă din primele luni de viață. vaccinul anti-JIGODIE se face de la primele 5-6 săptămâni de viață ale animalului.