| AvalohAlyn a întrebat:

Cata mancare este necesara unui caine intr-o luna? Voi cata mancare ii oferiti intr-o luna? Ce marca?

10 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Cateaua mea mananc orice e natural,e foarte sclifosita la mancare, nu mananca boabe din astea pedigree, cremvusti, parizer, mananca in general mancare gatita si ce mancam noi mananca si ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cam 18 conserve pe luna.
Marca este Optidog.
Cainele meu prefera aroma de curcan.
Insa mai este si cu pui, oaie, vita.
Fundita?

| Bizzle a răspuns:

Phai eu la mikutul meu bichonel de 1 an si 3luni am un borcanel din platic cu gramaj si ii dau 25 g Royal Canin miniadult dau pe Kg 23 de lei. La husky ii dau cam 2kg cam asa tot de Royal Canin si na plusurile la noi sunt oasele de ros, dentastix, pliculete cu carne... Si cam 2 kg de royal imi ajunge la bichon insa la husky dau destul. laughing) Baftawinking

| allison20 a răspuns:

Depinde de rasa si de varsta cainelui. Evident ca cainii de talie mai mare au nevoie de o cantitate mai mare de mancare. Eu am un ciobanesc german de 3 ani, si ii dau cam 1.5-2 kg de mancare pe zi. Cel mai mult ii place Pedigree-ul si eu vreau sa-i satisfac cat mai mult dorintele. El e catelusul meu :X

| PiTbuLuL a răspuns:

Eu am 2 un pitbul si un rotwailler in varsta de 1 an si ceva.Le dau pedigri si le cumpar carne si oase le fac poftele ca-ci noa sunt cei mai buni prieteni ai mei mananca in jur de 30-40kg de mancare pe luna.

| Tirri28 a răspuns:

Poti se il hranesti cu orice aliment dar in special poti folosi Pedigree si macar de 2 ori pe zi sa ii dai de mancare.

| MrBlue a răspuns:

Catelusei mele ii dau cata mancare poate sa infulece. Pedigree junior. Mie imi plac cainii obezi. Funda?

| MelindaVictoria a răspuns:

Unui pui cam 15-20 kg, este indicat sa nu-i dai mult, si nu numai mancare de caini ci si friptura sau un os foarte usor de ros. Cea mai buna ar fi chappi dar depinde de buget. Chappi mananca cainele meu

| Lovepets1999 a răspuns:

Ii dau mancare cat are nevoie!
Eu de obicei cumpar sac de hrana uscata de 10 kg. Si nu prea am control. Funda?