| liceu a întrebat:

Cate tipuri de rasa shih tzu exista?(enumeratile) de exemplu cum sunt bichonii, sunt multe tipuri: havanes, bolognese, frise, maltez etc.

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Rasa shih-tzu e una singura, daca bichonii sunt de mai multe feluri nu inseamna ca la fel e si aceasta rasa.

| galma a răspuns:

Nu exista diverse tipuri de shih tzu. Daca pe net sunt diverse anunturi de la samsari care precizeaza talia cum ar fi:Shih tzu Toy,ei bine nu ii crede! Daca intra-adevar acei catei,,toy,, sunt mult mai mici decat ceilalti shih tzu, se datoreaza faptului ca mama a nascut prea multi catei, si acestia sunt bolnavi, sunt slabi dezvoltatihappy