| GherasimLeu a întrebat:

Cateaua mea ciobaneasca (mioritic cu carpatin - 1an si 3 luni) e la prima fatare si a fatat 9 pui. Tatal este tot ciobanesc, bucovinean. Acum au 2 saptamani puii. Observ ca ea prefera sa stea in majoritatea timpului afara din cusca, si nu prea ii lasa sa suga... iese brusc din cusca, latra prin curte si nici ea nu prea vrea sa manance. Sa imi fac griji? Pana acum i.am dat ei sa manance din mana, ca sa fiu sigura ca mănâncă. Mai avem si pisici, care atenteaza la hrana ei, ea e obisnuita cu ele de cand era pui. As vrea sa stiu daca pot interveni sa le dau cu biberonul lapte de catei si cate mese ar trebui sa aiba pe zi la varsta asta. Multumesc?

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Întreabă medicul veterinar al familiei!

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu toate catelele au instinct matern, unele chiar isi mananca puii.
Cat despre tine, sper din suflet sa primesti amenda usturatoare pentru ce ai facut. Nu stiai ca e ilegal sa inmultesti caini fara drept de monta? Mai ales rase de talie asa mare. Banuiesc ca ii vinzi. Si mai grav