| anonim_4396 a întrebat:

Catelul meu alearga dupa muste si tantari si gandaci tot timpul... Daca se intample vreodata sa inghita unul, in afara de faptul ca e scrbos, poate sa pateasca ceva? Sa se imbolnaveasca/moara?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gindacii sint comestibili. Noi nu mincam din scirba, dar in Asia si triburile din Africa si America de Sud, ii apreciaza.

| ka2 a răspuns:

Mi-a murit un catel care a mancat greieri... i-au perforat stomacul sad

| jani a răspuns:

De la insecte de astea mici...nu va pati nimic...sa fii atenta sa nu inghita insecte mari...care inteapa...in rest nu pateste nimic... e o joaca pentru el...

| onelove a răspuns:

Si al meu fuge dupa albine si muste, dar inca nu l-am vazut sa le si prinda laughing

| Uana_5406 a răspuns:

Catelul meu se sperie de gandaci mai mari laughing