| EllutzaSatenutza a întrebat:

Cati ani traieste un hamster?

Răspuns Câştigător
| Dubaster a răspuns:

Pai traiesc de la 3 la 4 ani, foarte rar 5.

7 răspunsuri:
| αntoniα a răspuns:

Un hamster traieste 2-3 ani.
Dar, foarte rar se intalnesc si exemplare care au 4-5 ani

| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Hamsterul traieste maxim 5 ani, daca este ingrijit foarte bine si nu duce lipsa de nimic.

| ProjectJackpot a răspuns:

Depinde si de propietar.

| SNIPƎR a răspuns:

Pei depinde traieste 2-3ani daca il ingrijesti bine ii dai apa, ii dai de mancare, ii schimbi cusca.Eu am avut 2 hamsteri din pacate unul a murit la 2luni si 3saptamani asa ca am ramas cu unul pe care il ingrijesc sa nu moara. Funda?

| Jameson a răspuns:

Pana cand moare

| HerescuPetronela a răspuns:

2 am avut! Unul s-a prapadit la fix 2 ani, al doilea la 2 ani si 3 luni! Banuiesc ca aveau varsta de 1 luna cand i am cumparat,,,, Nu mai incerc o astfel de experienta,, te atasezi si e f trist atunci cand ii pierzi…