| alisha19 a întrebat:

Cati ani traieste un hamster? Care este varsta potivita pentru un mascul pentru imperechere? Dar pentru hamsterite.

Răspuns Câştigător
| sufletzel a răspuns:

Cam intre trei si patru ani traiesc. Din cate citeam saptamana trecuta am inteles ca ar fi apti de imperechere pe la 2-3 luni, indiferent de sex cei siberieni, iar cei pitici pe la 4-6 saptamani.
Vezi aici http://www.animalutze.com/articole/reproducere-hamster.php

2 răspunsuri:
| raluky4 a răspuns:

Pai traiesc de la 3 la 4 ani, foarte rar 5.
Si masculii si femelele sunt apti de imperechere la cateva luni, dar de obicei fata mai tarziu.

| Andreea98 a răspuns:

In ordinea intrebarilor:3-5 ani, 1/2-2 ani (cred), 1/2-2.(cred ).