| kisskissa a întrebat:

Caut pui de pomeranian, yorkshier terrier sau bichon maltese dar cat mai ieftin... Dau fundita :*

1 răspuns:
| Puffy23lvSoparla a răspuns:

Cel mai bine este sa cumperi de la o canisa renumita prin calitatea puilor. Si daca tu pui pretul inaintea catelului, e grav.De multe ori,un pret mai mare inseamna un pui sanatos cu toate vaccinurile si Pedigree adevarat, carnet etc. Ai grija! De multe ori cand iti iei un pui la pret mai scazut, ai ghinionul sa se imbolnaveasca repede si chiar sa moara.Am cunostinte care au luat pui de rasa la pret scazut si dupa aia au platit o groaza de bani la veterinar pentru tratament pentru. ca s-au imbolnavit.Eu iti recomand sa nu te mai uiti la pret, daca vrei un pui OK care sa fie sanatos. Sper sa gasesti catelul potrivit!