| kayura a întrebat:

Ce animal credeti ca mi se potriveste? Sunt tipul de persoana:timida, mai retrasa dar cateodata in centrul atentiei, iubesc animalele jucause, inteligenta, dar cateodata sunt foarte nervoasa.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Brigitta a răspuns:

Un f bun prieten ar fi un catelus. Beagle sau Jack Russel imi plac mie ( si eu vreau sa-mi iau); sunt f jucausi, inteligenti, nu cresc f mari happy Dar un caine are nevoie de atentia ta. Trebuie sa intelegi ca este o responsabilitate.
Eu am o persana. E f increzuta si morocanoasa, nu se linguseste niciodata, nici cand i foame. Mai degraba parca ar fi un bibelouhappy Nu prea are treaba cu oameniilaughing Pisicile sunt mai independente.

27 răspunsuri:
| elena a răspuns:

In alta lume sau pe Pamant?

Anna
| Anna a răspuns:

Pai ori retrasa ori in centrul atentiei? Daca esti timida, retrasa te-as asemana cu un castor, daca esti jucausa, iubesti animalele, esti foarte populara si dornica de a fi in centru atentiei, cu o foca, iar daca uneori esti nervoasa.se intampla oricuihee hee

| maryana5 a răspuns:

UN PAPAGAL!
"timida": papagalul este timid atunci cand intra undeva unde nu cunoaste dar se acomodeaza
"retrasa": atunci cand papagalul simte ca nu are cu cine "vorbi" nu se mai desfasoara cum se desfasura si deci este retras.
"in centrul atentiei"-papagalul atunci cand il scoti din colivia sa si sti atent la miscarile sale nevinovate si senzuale-zburda din toate penele si este foarte fericit :)
1.Este o pasare foarte jucausa;)
2. UNii papagali vorbesc deci sunt inteligenti si ai cu cine comunica :))
3.Atunci cand esti nervoasa te poti descarca pe papagal :-j ai putea sa tipi la el o viata ca tot replica lui este :"owww Doamne! ce am mai facut?"
Din toate acestea rezulta ca animalul ideal pentru. tine este un papagal... daca este bine hranit poti sa te bucuri de el cam 11-12 ani;);)

xoxooo, mary :)>-

Shin
| Shin a răspuns:

O tarantula happy Sigur vei fi in centrul atentiei. Numai ca nu sunt asa de jucause happy
Numai bine, Shin

| inna a răspuns:

Un catel, bichon maltezwinking. Foarte inteligent si jucaus.

| Ben. a răspuns:

O iguana.

| Bogdana a răspuns:

O pisicuta roscata.sunt foarte frumoase.

| Paula a răspuns:

Sarpe... ssssss!

| dulshe a răspuns:

Un hamster?

| zuzu_1842 a răspuns:

Pai sincer...pentru personalitatea ta ar fi dragut un catelus:X:X unul pufos care sa te faca happy si sa il iubesti:X succes

| misterios a răspuns:

Fratele meu e rechin si eu cobra deci dupa cum te porti esti testoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O pisica
1 opoti arunca de la balcon fara sa o strivesti de asfalt(asta tinand cont ca esti nervoasa)
2 se va lingusi pe langa tine doar cand ai va fi foame
3 te va face sa razi dupa ce o imbeti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un rotwailer. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papagalul, normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papagalul. La fel ca tine. Cateii sunt mereu jucausii, niciodata nervosi, nu sunt retrasi. Papagalul ti se potriveste. A si cainele se gandeste numai la el si la ingrijitorul lui nu la alte animale.big grin Deci PAPAGALUL!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca un beagle ar fi perfect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un catel mic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papagalii-anume Agapornis-adica papagalii iubirii.Sunt foarte inteligenti, haiosi si chiar jucausi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O pisicuta alba si pufoasa si chiar am una pe iubitul meu bulgaras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Leu
pentru ca esti mai retrasa cateodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O pisica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timida

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisicute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bihon ti se potriveste

| kayura explică:

Multumesc mult pentru raspunsurile primite...cred ca voi alege un catelush dar nu ma pot decide intre un Beagle sau un Jack Russel ...hmm...

| mIsTeR a răspuns:

Un iepuras:-)

| ioanam a răspuns:

Un sarpe din clasa constrictorilor mici (ex. elaphe guttata, lampropeltis getulus..etc.)
Sunt usor de intretinut si sunt animale deosebite happy
In plus nu fac galagie, nu trebuie scosi la plimbare si nu lasa par tongue