| bogdiy a întrebat:

Ce animal de companie mati recomanda? Am 15 ani sunt energic si am destul de mult timp sa petrec cu el. de asemenea vreau un animal cu care sa ma pot juca mult. daca ziceti caine sau papagal etc ziceti si o rasa cele mai multe variante primeste funda

Răspuns Câştigător
| EaEmma a răspuns:

Un caine...BEAGLE

6 răspunsuri:
| UnicornsAreLove a răspuns:

Daca vrei caine iti recomand o rasa mare/mijlocie ca Husky,chow-chow, beagle, caniche, eventual si un bichon. Daca vrei un papagal iti recomand speciile mari ca Jako sau Cacadu, dar daca vrei ceva mai mic ia un Marele/Micul Alexander sau o nimfa. Daca iti iei nimfa iti sugerez un mascul mai tanar(ei, cei energici xD)
Mult Succes

| Forev3rAlone a răspuns:

Caine-Husky
Chow Chow

Papagaltongueerus
Ara
Nimfa

Sau iti poti lua un iepure, ori un hamster.
Toate sunt animale foarte simpatice.♥

| PiTbuLuL a răspuns:

Uite aici niste rase de caini cu care n-ai cum te plicti
Pitbull
Husky
Labrador
Rottweiler
Beagle
si cam atat si papagali:Nimfa sau Perus.Eu am 2 pitbuli si un rottweiler crede-ma atata ma distrez cu ei ziua fugim prin zapada sar peste mine fug de ei sar peste ei atunci ei pe mine si imi dau limbi peste botlaughing. Vara mergem la un loc al nostru fug de ei iar ei vin dupa mine se joaca non-stop cand nu-i nimeni mergem la scaldat ii iubesc atata ma rad de ei cand mai cadhappy. Crede-ma nai sa te urasti cu rasele astea pe care ti le-am zis.big grin

| MishalufLv a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres
Buna. eu iti recomand acest catelus e foarte simpatic, am si eu unul nici noaptea nu ma lasa sa dorm, e micut si mereu are chef de joaca :d asa ca succes :)

| BiiBiia a răspuns:

Un caine... Cu un caine nu te plictisesti niciodata...big grin

| MJ4everkingofpop a răspuns:

Ai putea alege un caine din rasa pomeranian, pentru ca sunt foarte energici si nu sunt greu de dresat.
Ai putea alege si o plisica pentru ca ele vor mereu atentie si sunt foarte jucause.
Papagalii sunt cam zgomotosi deci nu te-as sfatui sa iti iei unul.
Dar daca alegi un animal cum ar fi cainii sau pisicile trebuie sa fii responsabil.