| Alyyy10 a întrebat:

Ce animale de companie mi-aţi recomanda? Dau fundăăă.

6 răspunsuri:
| Senorita2000 a răspuns:

Un caine de marime mica. happy Asa am si eu.Al meu e pechinez si e foarte jucaus.Eu spun ca daca vrei un animal de companie afectuos si loial, i-ati un caine.Sau o alta varianta ar fi un papagal.Eu mereu mi-am dorit unul, si am avut chiar, dar l-am scapat afara din colivie si a plecat. happyDeci cel mai sigur e un caine, zic eu.Sa ai o zi buna! happy

| Nejmoq a răspuns:

Bineinteles ca iti recomand un caine. Vrei si motivul? Cine nu ar vrea un caine, cu care sa te joci. happy

| kaliseei a răspuns:

Pisica happy
Am pisica de un an aproape (am avut si catel, dar a murit sad, momentan am si porcusor de guineea si hamster), dar pisica este cel mai usor de intretinut happy
Trebuie sa ai 3 boluri happy unul pentru apa(sa fie in permanenta curata), unul pentru grauntelele ei si unul pentru cand ii dai pliculet de carne happy
Trebuie sa ii schimbi nisipul odata cam la 2 zile.
Nu trebuie spalata, nu trebuie plimbata, nu roade si contrat a tot ce se zice despre pisici ele isi iubesc stapanii happy
Pisica mea doarme cu mine in pat si dimineata ma linge pe fata! Cand imi este rau sau ma doare ceva vine si se pune exact acolo unde ma doare + ca pisicile te calmeaza, te linistesc, daca esti stresat ele absorb energia negativa happy
Bafta!

| DenisaDeea26 a răspuns:

Un câine fiindcă e loial, un hamster fiindcă nu ocupă mult...Dar nu iepurii fiindcă miros, nu veveriţele fiindcă sunt prea zglobii...Dar un peşte nici nu ocupă mult, nici nu face zgomot, nici nu e prea zglobiu. Dar nu poţi face multe cu el. O pisică e gălăgioasă şi zglobie.

| AlexyaM8 a răspuns:

Un caine. Cainele este cel mai bun prieten al omului.

| Bluefighter a răspuns:

Eu îţi recomand o pisica, sunt mult mai silentioase si afectuoase, şi sunt si jucăuşe, dacă te joci mult cu ele când sunt mici. Chiar dacă le cade părul, sunt mult mai curate si deştepte decât câinii.