| JammyBrooks a întrebat:

Ce as putea face acum, in ultimele zile ale vacantei. Ceva ce sa nu uit nici odata adica ceva deosebit.
P.S:Am 13 ani.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Invata ceva pe la matematica. presupun ca nu ai sa uiti niciodata daca inveti bine.

| Đϋffγ a răspuns:

Lasa matematica laughing macar pentru cateva zile, pana incepe scoala
Ai putea sa iti strangi gasca de prieteni si sa mergeti undeva la baie love struck
Pfff, distractie maximaaa smug

| Euletitia a răspuns:

Buna! daca dispui de ceva banuti, ai putea pleca la mare sau la munte, in locatia preferata, impreuna cu parintii si sa petreceti acolo cateva zile de neuitata: sa vizitati locuri deosebite(muzee, castele, catedrale manastiri, gradiini botanice sau zoologice) si sa faceti multe-multe poze in acele locuri si le veti pastra toata viata, eventual ti-ai putea face un album cu pozele din acest concediu. Daca nu dispui de bani suficienti pentru o astfel de calatorie, ai putea sa faci ceva placut in orasul tau: de exemplu, citeste cateva romane de calitate, gen "Pe aripile vantului", "La rascruce de vanturi", "Jane Eyre", "Quo Vadis" sau "Elevul Dima dintr-a saptea". Daca iti vor placea, sigur nu vei uita prea curand. In restul timpului, asculta muzica preferata, mergi cu prietenele la film, la un suc, la o piscina sau pur si simplu la o plimbare in parc. Ai mai putea sa-ti faci cateva cumparaturi mai deosebite si lucrurile respective iti vor ramane ca amintire mai mult timp. De ce, spre exemplu, nu te inscrii la un curs de fotografie sau de limba spaniola? ar fi interesant si ai ramane cu anumite cunostinte si deprinderi pentru toata viata. Ai mai putea sa-ti iei un animalut de companie, daca nu ai deja unul, un catelus de talie mica sau o pissicuta. Sper sa iti plaxca ideile mele si sa ai doua saptamani d evacanta frumoase si inedite.

| JASMYNA88 a răspuns:

Fa chestii hand made, gen posete din reviste sau manichiuri foarte unice(cauta pe youtube watter marble manichiure)...e chiar distractiv si fain sa ai chestii unicat