| RazvyP a întrebat:

Ce-ati alege intre hamster pisica sau catel?

Răspuns Câştigător
| CVE12 a răspuns:

Sa stii ca pisica e afectuoasa, dar si vicleana. plus ca nu au un creier la fel de mare cu a unui caine, hamsterii, dupa un timp, te vei plictisi de ei, iti spun din propria experienta! dar un caine de gen Border collie sau pechinez german asti-as foarte recomandati de pet-shop-uri.

16 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Pisica.

| OanaVlad a răspuns:

Pisica :X

| bulina99wtf a răspuns:

Catel. Clar!

| がさいゆの a răspuns:

Hamsterul face mult zgomt noaptea pisica lasa mult par si cainele necesita prea multa ingrijire.
Daca ai curte aleg un caine daca stai la apertament un hamster si sal ti pe hol

| Avatar001 a răspuns:

Pisica ii mai cuminte si mai putin ai de furca cu ea.
Dar catelul ii mai vioi si cauta mai mai mult plimbat.
Hamsterii isi foarte firave le trebuie multa atentie.
Alegerea e de partea ta. Funda?

| MiniieKidda a răspuns:

Pisicaa :X dar una fainaaaa
Hamsteri sunt mirositori
Si catei nu stiu
Dar pisica mi-ar place sa am si eu una;[
Esti f norocos ca pe tine te lasa parinti sa-ti iei un animal =]
^,^

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Pai mie imi plac pisicile dar le urasc atunci cand incep sa miorlaierolling on the floor
Hamsteri mi se par cam putin grei de crescut.
Asa ca aleg cainelelaughing

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Greu*

| Deedeek a răspuns:

Am din toate cate unul, dar cel mai placut e sa ai un catel. E cel mai jucaus dintre animalele alea, e mult mai destept decat o pisica si poti sa iesi cu el in lesa (nu prea te vad tragand de hamster pe strada). Eu as alege catel daca as fi in locul tauhappy

| Girldxx a răspuns:

Eu am avut si pisica si hamster si catel.
Hamster nu, pentru. ca am avut 3 ( am zis sa nu iau 1 sa 'moara'de singuratate ) si au inceput sa se muste intre ei/ele.Deci nu.
Pisica. stii cum e, lasa par mult.etc.
Eu zic o catelusa, e jucausa, poti sa iesi cu ea unde vrei. si cainii sunt si destepti.
Bafta!happy

| ℓαυrıtα a răspuns:

Hamsteri pitici. sunt atat de draguti

| Belllla a răspuns:

Buna, Catelul, pentru. ca : este cel mai activ dintre hamster si pisica. Pisica se satura de joaca repede, iar hamsterul...nu stiu. daca nu poti sa il mangai...degeaba. Deci catelul!

| Boouublees a răspuns:

Pfff...pisica si un catel adica am o pisiza siameza si 2 caini unul ciobanesc mioritic si unul caine lup

| Kat007 a răspuns:

Eu am 6 pisici si le ador.eu cred ca sunt cele mai cuminti anima le di cele 3 nu trebuie sa iiesi cu ele la plimbare(doar daca vrei)sunt jucause si se joaca cand ai chief tu.si mai ales ca invata repede aproape orice

| CherrieO a răspuns:

Un catel... sunt asa de adorabili :X big hug

| Loriin a răspuns:

Eu as alege un caine.un bichon ca nu face multa mizerie si e foarte destepttongue