| antonia97 a întrebat:

Ce hrana naturala le pot da perusilor?

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Ori ce fel de seminte incearca cu bobite de mei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Semintele cu vitamine sunt cele mai sanatoase pentru papagali si perusi.

| BUBULINA a răspuns:

Salata, morcov, mar
seminte fara sare
si cam majoritatea legumelor si fructelor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu le dau patrunjel.

| jane_5414 a răspuns:

Ou fiert aproximativ 8-10 min si apoi razuit, morcov, salata, seminte, mar.Si eu am 2 perusi si le dau si mancare naturala si seminte cumparate.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Fructe
legume
seminte( neprajite)
Marar, patrunjel (le face foarte bine perusilor si le place foarte mult, dar ai grija sa nu fie de la frigider)
Poti sa le dai si paine din cand in cand happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei mai ai nevoie si de iarba si cand au diaree sa le dati ramurele de salcie si pietricele si nisip dar nu nisip normal ci de la pet shop sau de pe litoral