| R0co3 a întrebat:

Ce imi puteti spune de Akita Inu? :d in afara de pe animale.ro... dau funda!

Răspuns Câştigător
| amdr001 a răspuns:

Iti spun doar din ce stiu eu...
Durata de viata : 11 - 15 ani
Numar de pui : 5 - 7 pui
Grup : Grupa 5 - Spitz and Primitive - sectiune 5 Asian Spitz
Culoare : rosu cu alb, alb pur, alb cu maroniu deschis sau culoarea susanului, tigrat
Lungime par : scurt
Marime : medie
Naparlire : 2 x an
Inaltime mascul : ideal 67 cm
Greutate mascul : 34 - 54 kg
Inatime femela : ideal 61 cm
Greutate femela : 34 - 50 kg
Spatiu necesar : caine de curte sau apartament
si sunt de paza si cam agresivi, dar asta cred ca depinde de cum il aduca stapanulwinking

3 răspunsuri:
| HappyDogsRo a răspuns:

Gasesti informatii despre akita inu aici:
http://www.happydogs.ro/rase-caini/5/akita.html

| EvangelineLovin a răspuns:

Pai...sunt draguti si s-a facut un film cu unul. Hachicko, parca asa se scrie.

| Singeorzan_Andrea_1976 a răspuns:

Sint incapatinati si independeti. nu sint genul de caine care sa stea lipit de tine, sa se alinte. se bucura cu un urlet, se baga in tine sau se catara pe tine, apoi te lasa in plata ta. sint tacuti, nu ai probleme cu ei in apartament. au in schimb o groaza de blana de napirlit. baietii sint cam nabadaiosi. nu agresivi, ci dominanti. eu una nu mi-as mai lua ciine din alta rasa.