| geta75 a întrebat:

Ce inaltime trebuie sa ai pentru a deveni balerina?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar trebui sa nu cam ai inaltime daca este vorba de balet clasic

3 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Nu cred ca inaltimea conteaza ci mai degraba mobilitatea si tehnicile folosite de scolile de balet.Printr-un efort asidu poti dobandi calitatile necesare unei balerine.

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de corpul de balet.
Inaltimea mai putin, talentul conteaza! (in lume sunt si balerine f. apreciate, care au inaltime de 1, 60 m sau si mai scunzi)

| Adry a răspuns:

Scuza-ma ca te contrazic dar nu exista "talent". Nimeni nu se naste invatat, totul se castiga prin munca. Chiar daca nu te pricepi deloc intr-un anumit domeniu nu ar trebui sa fi descurajat(a); pana si cei mai buni au trecut prin asta