| anananana a întrebat:

Ce parere aveti despre hinghierithinking Cum credeti ca putem sa scapam de ei? happy CEL mai bun raspuns Fundita`!

Răspuns Câştigător
| Pinkky10 a răspuns:

Din pacate cred ca este imposibil...sau nu stiu daca ar stange cineva multe semanaturi impotriva lor bazate pe ceva...cum ar fi drepturile animalelor (desi nu stiu daca in Romania exista asa ceva)
Si mie imi pare rau cand vad atatea animale pe stazi si nimeni nu se ocupa de ele ba din contra le mai si lovesc si se poarta urat cu ele. Deci problema nu este numai la hingheri ci si la restul oamenilor care habar nu au sa se poarte cu animalele.

7 răspunsuri:
| Giovanna a răspuns:

Eu le-as da un glont in frunte, sincer sad mai ales ca mi-au luat catelul, idiotii! Era cu zgarda, era foarte prietenos si era si talie mica! Unde mai pui ca era la tara, ce naiba cauta hingherii la tara, pe bune! Te pomenesti ca iti ia cainele din fata casei, eu asa am patit sad saracutul mai era si destul de batran, avea vreo 10 ani crying( eu i-as impusca, serios! Da din pacate nu cred ca se poate face ceva sad una e sa iei caine fara zgarda si sa-l sterilizezi si alta e sa-l ucizi!

| cățelușa56 a răspuns:

Fa o campanie.Si animalele au drepturi! Daca nu merge, du-te si fa reclamatii la primarie.Eu as lua multe animale de pe strada si as face la reclamatiii la primarie daca miar lua hingherii catelusul si mas muta in alta tara. As muri daca as ramane fara Loto, cainele meu negru. Fundita?

| darrio2007 a răspuns:

Pe tine si pe cei care ti-au raspuns nu v-a muscat nici un caine comunitar niciodata? Nu ati mai fi scris asa ceva. Dar asta e parerea voastra.

| DauRaspunsuriBunePeTPU a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa se organizeze o campanie non-profit anti-hingeri! Acum, adevarul este ca sunt si prea multi caini fara stapan pe strazi, deci ar trebui sa se faca mai multe adaposturi pentru animale. Mi se pare foarte crud sa vezi animalele pe strada cum stau in frig, dar eu mi-am promis ca atunci cand o sa fiu mare o sa organizez o casa in careb sa adunam toate tipurile de caini si sa se numeasca "Casa Fericirii Canina''! Oricum cum e in Romania mi se pare cam imposibil, dar stiu ca oamenii ca inima buna vor lupta si vor reusi sa ajute cainii fara case! Eventual sa adoptam in loc sa cumparam saus a ii tot inmultim? Oricum ar trebui sa prindem hingherii si sa-i bagam in niste custi de metal cum ii baga si ei pe bietii caini!big grin

| Pinkky10 a răspuns:

(Rasp pentru darrio)
Sa inteleg ca p tine te-a muscat un caine... dar dc crezi ca au ajuns animale asa agresive nu tot din cauza noastra nu pentru ca noi in loc sa le ingrijim le lovin
Nu e vina lor ca sunt asa cine stie si acel caine care tea muscat de cate ori nu a primit vreun picior de la cineva...nu zic ca nu trebuie facut ceva in privinta animalelor de pe strada dar in nici un caz nu trebuie omorate doar sunt si ele tot finte vii si chiar daca probabil ca nu ajuta pe nimeni nu inseamna ca trebuie tradate asa cum ar fi de ex daca ne-am purta asa cu oamenii handicapati doar nu e vina lor ca sunt asa nu?

| rRAzvANn a răspuns:

Sai prindem pe ei inloc sa prinda cainii.
Dar totusi is prea multi cainii vagabonti

| justme97 a răspuns:

Cred ca am putea scapa de ei printr o campanie sau un protest legal.parerea mea dsp ei nu e tocmai buna mi se par niste oameni fara sentimente carora nu le pasa ca, chinuie bietele animale pe care le prind pe strada.chiar daca sunt multi caini vagabonti asta nu inseamna ca e vina lor ca sunt lasati de capul lor pe drum e vina celor care ii arunca fara sa le pese.deci cainii sunt saracii luati pe toate partile cu vina.sad funda? daca iti place rasp meubig grin