| roxystomp a întrebat:

Ce parere aveti despre rasa de caine american foxhound? imi puteti da ceva informatii despre aceasta rasa? Exista vreo canisa care are de vanzare american foxhound?

4 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Nu iti recomand sa cumperi de la vreo canisa, majoritatea nu au grija de catei si nu sunt tinuti intr-un mediu adecvat cerintelor lor.
Rasa American foxhound se trage din cainii de vanatoare britanici, care au fost adusi in Statele Unite ale Americii in anul 1650. Incrucisarile dintre cainii de vanatoare britanici si cei francezi au dat nastere acestei rase. Cainii din rasa American foxhound au un miros excelent si sunt adevarati caini de vanatoare; de asemenea, exceleaza la exercitiile de agilitate, urmarire si paza.
Talie: mare
Inaltime: 53-64 cm
Greutate: 30-34 kg
Durata de viata: 12 ani
Ingrijire: minima
Exercitiul fizic: absolut necesar

Temperament: activ si nerabdator

Tara de origine: Statele Unite ale Americii

Nu chiar nu sunt identici cum spune persoana de dinaintea mea, nimeni nu e identic chiar daca arata aproape la fel.

| AnabelleKr a răspuns:

De ce nu vrei un beagle? Sunt identici, doar ca beagle-ul e mai mic.

| roxystomp explică (pentru AnabelleKr):

Pai ideea principala era ca vreau un caine de talie medie-mare si totusi imi plac beagle-ii foarte mult

| AnabelleKr a răspuns (pentru roxystomp):

Da, iar beagle-ii sunt de talie mediebig grin Eu am un beagle, deci daca vrei informatii privind aceasta rasa, nu ezita sa ma contactezihappy