| laritzuca a întrebat:

Ce poate manca un hamster in afara de mancarurile cumparate de la pet shop-uri?

Răspuns Câştigător
| Doηηa a răspuns:

Am avut și eu hamster dar,din păcate a murit acum ceva ani.
Păi nu prea mai știu ce îi dădeam,știu că îi dădeam morcovi,varză, semințe decojite, of de aici nu mai știu, am uitat!
Dar am găsit ceva pe Google, poftim! :)
http://www.animalutze.com/articole/hranire-hamster.php

4 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Pe cele tratate cu insecticide/pesticide.

Iata o lista de alimente ideal de oferit porcusorului dumneavoastra: spanac, morcov, laptuca, ardei gras, rosii, mazare, patrunjel, salata, sparanghel, frunze de telina, castraveti, ananas, banane, capsuni, lamai, pepene, mar, portocala, caise, struguri. Evitati fasolea uscata intrucat este otravitoare pentru porcusorul de Guineea

| Dyannax a răspuns:

Morcov si varza

| AleeAleexandra a răspuns:

Am si eu si le dau mai mult mancare naturala.
Legume:salata,morcovi,castraveti,cartofi, brocoli, patrunjel, ardei grasi. Poti sa i le faci bucatele mici.
Fructe:mere, banane.NU LE DA CITRICE SUNT PERICULOASE PENTRU EI!(portocale)
Alte exemple de mancaruri:seminte, putina carnita neprajita dar nu mereu, cereale, biscuiti simpli (fara crema).
Nu pot manca lucruri sarate ca se strica la burtica.
Sper ca te-am ajutat.

| laritzuca explică:

Mersi toate sunt bune :*