| Al1n4 a întrebat:

Ce pot sa fac atunci cand ma plictisesc si as vrea sa fac ceva creativ, care sa ma ajute sau sa...
P.S. Afară plouă!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Invata lucrul de mana (de la mama, matusa, bunica, vecinele etc).
Poti face goblene, sa crosetezi, sa cosi cu mana, etc. Deoarece putini sunt care mai stiu, aceste produse manufacturate devin din ce in ce mai scumpe, mai ales in occident (dar nu numai).
Nu este usor, pare plictisitor, dar rezultatul conteaza!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Faci curatenie in casa!

| Satango a răspuns:

Citește o carte.

| Al1n4 explică (pentru Satango):

Am citit destul pe ziua de azi!

| 2EXA a răspuns:

Uita-tel a filme, pe bune! Cauta un serial care iti place. O sa iti ocupe tot timpul.Cauta pe Youtube niste recomandari de seriale, ceva pe gustul dau si de varsta ta care sa-l pricepi si sa iti intre pe sub piele si te asigur ca nu o sa te mai plictisesti.
Alte activitati : Karaoke, desen, iti chemi prietenii la tine la un film, "o barfa", sau poti gati impreuna cu prietenii sau cu mama/tatal tau, e destul de fun. Uita-te la mici deserturi pe care le poti pregati de una singura.
Poti sa iti creezi un jurnal al tau, e tare palpitant insa, nu atat de palpitant cand iti invadeaza parintii intimitatea.
Ce recomand e serial. ^_^ Sper ca te-am ajutat.

| Al1n4 explică (pentru 2EXA):

Ce desert imi recomanzi sa fac?

| Anonima130699 a răspuns:

Sau sa ce? Depinde ce vârstă ai și ce îți place ție să faci

| SpyG a răspuns:

- Jocuri din carton, cu bilute.
- Casute din bete de inghetata.
- Deseneaza.
- O felicitare mamei.
- Etc.

| waaaatty a răspuns:

Citeste,e suuuper.Sau fa origami.Sau scrie intr-un jurnal.