| Tourniquet a întrebat:

Ce rasa de bichon mi-ati recomanda sa-mi iau? Care este mai frumoasa, desteapta, jucausa, etc?

9 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Eu am bichon frise. Dar sa stii ca toti sunt frumosi in felul lor, toti sunt la fel de inteligenti (inteligenta i-o dezvolti tu) si toti sunt jucausi chiar si la 10 ani daca ai grija sa nu se ingrase. Un caine tinde sa fie ca stapanul. Daca tu esti vesela si il antrenezi la joaca, va fi jucaus si va fi si inteligent. Daca il lasi in treaba lui si nu il inveti chestii de baza, niciunul nu va sti de la sine.

| Bibuşca a răspuns:

Buna Krissey vreau sa-ti spun ca nu numai bichoni sunt desteptii toti cainii sunt sad toti bichoni sunt destepti nu te baza la ce-au spus ceilalti ca e maltezul, frise, bolognezul si havanezul unul dintre ei sa fie cel mai destept toti sunt totii caini nu doar bichoni

| JustSimple a răspuns:

Maltez.are BFF meu si e foarte jucausa si iubitoare si frumoasa.Ti-l recomand.happy

| BruneTTe a răspuns:

Bichon maltez. Am si eu unul de o saptamana si e foarte, foarte dulce love struck

| LoVeIsMyAir a răspuns:

Eu ti-as recomanda un bichon bichon maltez...

| DianaAndra1 a răspuns:

Bichon Maltez :X. sunt cei mai draguti. Se ataseaza foarte repede, sunt ascultatori si foarte foarte simpatici.

| ShiFT_7270 a răspuns:

Maltese, e cel mai dragut :D
http://images03.olx.ro/......344640.jpg

| Theodora_3826 a răspuns:

Stiu ca am raspuns cam tarziu, cam foarte tarziu, dar eu am Yorkshire Terrier Toy si sunt foarte multumita de el. Este si destept si jucaus si frumos love struck!

| GabrielGrauceanu a răspuns:

Eu zic ca bichon havanez.