| Andre a întrebat:

Ce rasa de caine vi se pare frumoasa si ideala la bloc?

Răspuns Câştigător
| ~ вα∂ вσу ~ a răspuns:

Yorkshire terrier, teckel, bichon (havenez, maltez, frise), beagle,
pekinez... etc big grin

20 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

La Bloc sunt ideali cainii care nu latra prea mult.
Iar din pacate, rasele mici latra enorm si din orice.
Pt bloc ar merge un caine care nu necesita f mult spatiu si nici nuºi foarte activ, care nuºi campion la ros si nici n-are parul lung.
Eu am un shar-pei si pentru mine este cainele ideal. Si stau la Bloc!
Nu a ros nimic, nu latra ( latra cand era mai mic si il lasam singur ), dar in rest latra f greu - oricat te joci cu el, il marai - nu prea latra, parul nu ii pica f mult ( poate mie mi se pare ca nuºi pica mult pentru ca am crescut pisici si stiu ce inseamna par care pica laughing ), nu este talie mare - ci medie, si nici nu necesita f mult spatiu si efort fizic.

E si dragut si devotat stapanului ( sharºpeiul se zice ca are un singur stapan toata viata lui ). Este mai incapatanat si mai independent cand e mic, dar la maturitate devine f atasat de stapan si ascultator.
Eu sunt super multumita de el! happy

Mie una nuºmi plac rasele de caini mici. Imi place sa-i vad la altii, dar nu la mine in lesa laughing

| DonAnonymius a răspuns:

Pechinezii! Sunt mici si nu ocupa prea mult intr-un apartament.

| blue95 a răspuns:

Pekinez love struck

| gabriela007 a răspuns:

Chihuahua :X

| Patriii a răspuns:

Bichonhappy

| tatiana123 a răspuns:

Pechinez sau bichon

| kitty5065 a răspuns:

Bichon pechinez depinde de preferintele tale

uite un site unde poti face un test sa vezi ce rasa ti se potriveste http://www.hipet.ro/search_breed

| CatalinaMarina a răspuns:

Miee mi se pare ca bichonul este cel mai ideal pentru a fi un caine crecut la bloc(nu stiu cum sa ma exprim altfel) deoarece sunt micuti si draguti, nu miros si nu le cade parul.:*

| bianka_6461 a răspuns:

Uite aici un site cu o gramada de rase de catelusi mici si draguta perfecti pentru bloc: http://www.google.ro/......tp?/imgres

| elena5stefania a răspuns:

Pechinezii...sincer nu as tine un caine la bloc, dar daca ai timp sa il ingrijesti este perfect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pechinezii:-x Eu am 3:-x

| Mikiee a răspuns:

bichon, Yorkshire terrier, chiuaua, Pechinezii

| AlexBitza a răspuns:

Husky sau sunt bernard asta daca ai un apartament mare si sa ai aer conditionat(pentru huski) si sa fie plimbati zilnic

| Zuuuuz a răspuns:

Bichon
beagle
terrier yorkshire

| ghitza_2903 a răspuns:

Ciobanesc romanesc mioritic

| Melinik a răspuns:

Eu cred ca Bichon sau Shy-tzu.Bye

| DDM a răspuns:

Mmm... greu cu cainii la bloc laughing mie mai mult imi plac cainii de talie mare, Husky fiind pe primul loc intr-un top al preferintelor

| diantzaa23_7337 a răspuns:

Eu ador animalele mai ales cainii! orice rasa e frumoasa, dar cu adevarat nu orice rasa de caine merge la bloc.eu as alege pudel, pechinez, bichon si beagle...alege tu!

| Popescu_Bertha_Andreea_1994 a răspuns:

Bichonii in mod sigur. Uite cateva motive pentru care ai lua un bichon maltese la apartament:
1) Nu le cade parul, ci se indeparteaza doar prin periere
2)Nu necesita mult efort fizic, chiar si un spatiu restrans la un apartament ii multumeste
3) Sunt fffffff atasati de stapanul lor
4) Sunt usor de ingrijit
5)Sunt ffffffffffff draguti, probabil cea mai frumoasa rasa din lume:* (pentru mine) :*