| anonim_4396 a întrebat:

Ce rase de caini pot coexista in aceeasi cure fara probleme?

3 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Boxer, bulldog, saint-bernard, coker spaniel, pekinez, golden retriever, labrador, newfoundland, setter, bichon, chihuahua, shar-pei, chow-chow, ciobanesc german etc.cainii mai problematici sunt terrierii, dobermann, rottweiler, fightdog tosa, rodhesian ridgeback, fila brasileiro...

| myhay144 a răspuns:

In aceeasi curte cu cine? cu alt caine? de obicei o femala si un mscul e recomandat, daca vrei sa ti 2 masculi sau 2 femele nu e bine se pot incaiera rau, mai ales daca ai vreun caine gen rottweiler, amstaff etc

| selef a răspuns:

Caini de faianta.