| LoveMe1 a întrebat:

Ce rase de pisici si catelusi cunoasteti ca un bun animal de companie? El/ea va trebui sa stea singura pana cand eu voi fi la lectie, deci trebuie sa fie cuminte pana cand nu voi fi acasa. Spuneti-mi, va rog, din propria experienta sau a prietenilor vostri, o rasa de o pisica si un cateles bun pentru aceasta situatie. Va multumesc!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Orice pisica e cuminte pana te intorci, nu trebuie sa fie de rasa..Conteaza cum ii inveti

| LittleBugsBunny a răspuns:

Familia mea a avut de cand eram eu micut boxer german ( caine) si sunt foarte prietenosi mai ales cu copiii, foarte jucausi si paradoxal foarte lenesi cred ca dorm toata ziua laughing) dar imediat aud cand vii acasa si sunt acolo pentru tine

pisica am avut o perioada birmaneze ( tipul ala de pisica cu fata, labele si coada neagra iar restul albe) si nu gaseam haos in casa dormea cu boxerul fara niciun stres imi placea la pisica asta ca simtea cand eram trist si venea sa toarca la mine in brate

| liliana77any a răspuns:

Buna!
Iti poti lua un papagal sau un iepuras. love struck

Răspuns utilizator avertizat
| Sandor12921 a răspuns:

Ca si caine, eu recomand labradorul, de orice fel, sunt foarte blajini si iubitori, iti capteaza toata atentia daca te iubesc mult, dar sunt si bun protectori. Recomand labradorii pentru ca am unul in acest moment si sunt foarte multumit de el. Plus ca se integreaza foarte usor intre oameni.

Ca pisica, am avut o prietena care avea pisica birmaneza, dar lasa par si nu era prea prietenoasa cu necunoscutii.

| McLISTO a răspuns:

Pisica persana

Poți să îi dai o minge că se joacă cu ea 3 minute iar apoi doarme toată ziua

| alex241 a răspuns:

Ca si caine mie imi place aceasta rasa e superr Yorkshire terrier