| CookieTsang a întrebat:

Ce reprezinta pentru voi "cartea"?

Răspuns Câştigător
| Ana_8420 a răspuns:

Obiect cultural, valoros.

Odata ce il deschizi, prinde culoare. Prinde viata.

Nu uita : Nu judeca o carte dupa coperta!
(Asta se aplica si in viatawinking )

Dar pentru tine ce reprezinta?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un mijloc pentru a ma relaxa, a intra in "alte lumi", a vedea gandirea altora.

| Andr3yCzz a răspuns:

Pai pentru mine cartea reprezinta un simplu obiect care nu prea muti il folosesc. Bine. poate cartile de joc (alea da)...
Dar cartea, nu stiu ce sa zic, sunt si cateva carti bune dar ca sa fiu sincer!
Urasc Cartile laughing

| denisa0906 a răspuns:

Cartea d l scoala...hartie pentru wv cartea d citit numele corpetiihappy

| mgtow a răspuns:

Mai multe pagini una langa alta care formeaza un fel de dosar groswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sursa de informatii, de relaxare, de cultivare intelectuala, de fantazare...

| Adeliи97 a răspuns:

Inamicul nr 1laughing

| IchHabeKeineName a răspuns:

Plictiseala...