| Deji_Emanuel-Andrei_2001 a întrebat:

Ce sa fac, daca am o pisica si ii cade mult par, si vreau ceva care sa faca sa nu ii mai cada par, deoarece imi e greata.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pisica naparleste normal si natural, ca asa este fiziologic normal!
Tot ce ai tu de facut este, sa cumperi o perie si sa o perii zilnic, ca sa aduni parul cazut, inainte sa pluteasca peste tot.

In principiu, oamenii cu greturi la animale, nu-si cumpara pisici sau animalute cu blana!

| Rocsid a răspuns:

Ulei de somon si o perie foarte buna... Posibil sa aiba ceva carente in vitamine sau minerale si asta mai poate fi una din cauze. poti sa ii faci si niste analize de sange de rutina sa vezi cum sta cu sanatatea si daca e ceva sa corectezi acum cand e inca in faza incipienta..eu recomand sa mergi pana la un veterinar si sa discuti cu el.el stie cel mai bine sa iti spune.