| c0bra1337 a întrebat:

Ce se intampla cand ii faci baie unui iepure si il usuci cu feonul? laughing poate aparea diverse probleme? de exemplu, a fost cuminte pana acum iepurele care statea in cusca si cu un porcusor de guinea, acum 2 zile i-am facut baie si l-am uscat cu feonul, si a doua zi, deja facuse multe prostii, a muscat-o pe fiica mea de 6 ani si s-a luat la bataie cu porcusorul, l-a muscat. poate fi din cauza asta?

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Iepurele nu trebuie sa faca baie! sunt animale foarte sensibile in special la piele si din cauza samponului folosit, pot aparea iritatii sau alergii, dar si din cauza feonul, in afara de asta s-ar putea ca iepurele sa se fi speriat si poate din cauza asta reactioneaza asa de agresiv, sper ca nu ii faci si baie la porcusor

| CrazyKiddd a răspuns:

In primul rând iepurilor nu lu se face baie.Iepurii sunt animale care se curată singuri, la fel ca pisicile.Inceteaza sa ii mai faci baie daca vrei sa il mai ai.

| VladyXR a răspuns:

Se enerveaza, el considera vant si ii strica parul frumusel, si se enerveaza si poate ataca, se usuca cu prosopul.

| lulu03 a răspuns:

Sigur s-a speriat! Acum nu mai are incredere in tine si de asta e agresiv

| Deea092 a răspuns:

Nu este foarte bine să îi speli, mai ales pe urechiuşe. Dapăi să îi uşti cu feonul :)) data viitoare când sunt murdari, ia o cutie plată din plastic, şi înăuntru poţi băga un prosop ud. dacă vrei, după, poţi să mai adaugi puţină apă. şi se vor curăţa singuri. Sau dacă stă cuminte şi nu se zbate, îl poţi lua şi îi poţi face o băiţă scurtă cum face această fată aici : https://www.youtube.com/watch?v=RVDP1AcDH4s. sper că te-am ajutat şi ai grijă de ei.