| 128bpm a întrebat:

Ce se poate face cu cai in 2024?
Vad oameni care cresc cai frumosi de rasa
Au ferme mari cu teren mult, ingrijesc multi cai
Nu inteleg care e rostul daca nu ofera calarit contracost sau mers cu trasura, nu merg nici la munca cu ei la padure sau ceva
Deci care e faza cu ei, fac fermele de cai pe cheltuiala lor, sau din ce se intretin?
Apia le da bani daca nu produc nimic? Stiu ca la vaci trebuie sa dai lapte sa ai vitei si mult teren pe care sa il cosesti ca sa iti dea subventie dar la cai care e faza de se baga atatia?
Din expoziti si concursuri nu cred ca scot nimic ca merg cu remorca sute de kilometri ca sa participe si oricum nu plateste nimeni sa vada
Deci care e treaba cu fermele de cai?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se vad, participa la concursuri sau pur și simplu ii țin pentru alți oameni.

| gabicoo a răspuns:

Îi vând.

| Lubeniță38900 a răspuns:

Multi îi bagă la competiții, curse