| Umbra3 a întrebat:

Ce spuneti sa imi iau o tarantula(Brachypelma smithi) sau o iguana verde?happy sunt curios daca vine cineva la mine care e mai infricosatoare... tarantula e mica si periculoasa si iguana se face mare de 1.5m si nu face nimic? care zicetilaughinghappy

Răspuns Câştigător
| PrettyLitlleLiar a răspuns:

Eu as recomanda o tarantula pentru ca e veninoasa:-s...dar din cate stiu eu nu e asa de mica:-s cam cat palma fara degete atat e corpul plus picioarele :-s infine nu m.as incumeta sa intru in camera ta cu asa ceva acololaughing:-sblushing deci ramane tarantula:-p

8 răspunsuri:
| DenisH a răspuns:

Brachypelma smithi e printre cele mai docile tarantule si cu cel mai slab venin( comparabil cu cel de albina) eu am p. murinus si p. cambridgei, recunosc de murinus nu ma ating ca paralizez 2 saptamani de ma musca rolling on the floor. Pai tu iti iei animal sa te dai mare cu el sau pentru hobby? oh go on.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Mai periculoasa e tarantula, zic eu happy.

| SelenaSuperFan1 a răspuns:

Vai de mine doamne mai degraba igoana decat un paianjen ca lesin daca vad unu!

| OaKi12 a răspuns:

Tarantula e mai infricosatoare, numai ca daca vrei sa o ti acasa, in acvariu ceva, trebuie sa ai un sistem performant, sa ii faci conditii climatice ca la ea "acasa".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfoa, ce prosti sunteti cei care il ajutati, man iti zic eu: o tarantula e mult mai buna, e mare, veninul ei e fatal daca esti alergic la viespi, exista unele care te omoara chiar daca nu esti alergic dar cred ca ai nevoie de permisiune, reptilele sunt greu de intretinut iar informatii despre tarantule e mult de scris pentru toata lumea cauta pe net, crede-ma eu am o tarantula Grammostola pulcrhipes si sunt fericit cu ea

| DoDoCs a răspuns:

Tarantula este mai infricosatoare, mai ales daca celui care vine la tine ii este si frica de paianjenilaughing.
Igoanele mie imi plac nu ma sperie.deci ramane tarantula.
Funda?

| angel_2962 a răspuns:

Mai Bine tiai lua o iguana ca macar stii ca aia nu face nimic laughing daca iti iei vreo tarantula poate te trezesti noaptea si ea in pat langa tine te mai si omoara naibii worried deci eeu zic ca mult mai bine ia-ti o iguana big grin

| coconutcream a răspuns:

O tarantula clar eu am una si imi place de mor:X:X
mai imi iau una zilele astea si nu e deloc greu de intretinut nu sunt foarte pretentioase si sunt perfecte pentru persoanele lejerehappy