| anonim_4396 a întrebat:

Ce va place in muzica? (explicati)

Răspuns Câştigător
| only me a răspuns:

Ce imi place? ca spune exact ceea ce simt si imi pot exprima niste sentimente prin versuri. versuri pe care eu nu le'as putea spune asa.

6 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Mie imi place foarte mult si ascult numai melodiile cu mesaj, in general eu ascult numai hip hop.

Cand ascult o melodie, ma concentrez foarte mult la ea, incerc sa`mi dau seama ce`a vrut cel ce canta sa zica, o simt, ii simt versurile si traiesc sentimentele care ma fac sa ajung intr-o lume imaginara unde pot intelege semnificatia, uneori ascunsa, a mesajului.

| кא๔ a răspuns:

Pentru mine muzica este viata.
Nu imi pasa ce inpresie iti las dar eu fara muzica nu traiesc.

| annakarenina a răspuns:

Mie imi place muzica clasica si cea de opera pentru ca exprima cu adevarat sentimentele, ritmurile trupului si sufletului.

| alexutzu00791 a răspuns:

Sunetul unei chiatari electrice

| yumyumXDcherry a răspuns:

Dupa mine vocea si muzica din fundal sunt la fel de importante [egalitate] pentru ca impletindu-se devin un tot ce este... placut si iti place sa asculti. Cand vorbim de muzica pentru mine este... viata povestita de o voce ce se face auzita ancompaniata de bataile tobei, tipatul chitarilor si ecoul bass-ului. Nu stiu, probabil unora li se pare ca muzica nu are niciun scop sau este o pierdere de timp. Intr-un fel este adevarat dar atata timp cat iti face placere sa asculti nu exista niciun argument sa dea contrariul, verdictul ca nu este bine sau ca este.

| dragos_9434 a răspuns:

Totul