| MishuCuc a întrebat:

Cine are papagal? cum e?

Răspuns Câştigător
| TooNight a răspuns:

Ii suuper! Eu am avut, dar mi-a murit.Sa nu faci greseala pe care am facut-o eu! Ia-ti 2 papagali:o papagalita si un papagal, ca daca nu, o sa-ti moara si tie!sad Bafta!

9 răspunsuri:
| Hikari a răspuns:

Eu am 2 perusi si este bine. Tipa, adica vorbesc incontinui si sunt foarte simpatici, mai ales atunci cand isi arata dragostea unul fata de celalalt:X, adica momentul cand se giugiuleschee hee.
Te sfatuiesc sa iti iei si tu numai ca trebuie sa ai mare grija de ei.
Si cand zic "grija" ma refer la faptul ca papagali racesc foarte repede si nu prea iti dai seama cand sunt raciti. Iti dai seama abia cand sunt in faza terminala cam asa sa zic, adica atunci cand mai au un pic si mor. Ei nu trebuie tinuti in curent si la frig, dar nici la prea mare caldura.
Sper ca raspunsul meu ti-a fost de ajutor!happy
Succes!

| Nymphetamine a răspuns:

Am avut, e oribil! Ciripeste mult si trebuie sa-i faci curat din 2 in 2 zile si sa-i schimbi apa si mancarea zilnic.

| fefenaș a răspuns:

Eu am papagal. Este foarte cuminte și ascultător, dar și isteț. Are culorile alb, galben, roșu și gri.

| BeYoU a răspuns:

Vorbaret

| 1fluturas a răspuns:

Da mai multe detalii despre ce vrei sa stii ...al meu e viu si colorat laughing

| Aditzu1988 a răspuns:

Eu...ma e bine la fete le plac baietii cu papagal tongue

| Mihai212 a răspuns:

Eu am o nimfa...Este foarte frumoasa mai ales ca, canta toata ziualaughing...Ce este drept face mizeriestraight face

| FuckOff_4830 a răspuns:

Pai, asculta-ma pe mine : am avut 3 serii de papagali, adica 9 ( perusi ). La inceput era placut, ciripeau, se ciondaneau, se jucau pana ce m-am plictisit sa-i vad in captivitate si le-am dat drumu prin casa. A fost mai greu la inceput pana au invatat sa zboare apoi a fost amuzant, se simteau destul de liberi desi AU FACUT O GRAMADA DE MIZERIE! Sa nu zic de momentele in care se dezechilibrau si cadeau dupa mobila si trebuia sa o dau la o parte sa-i extractez de acolo. Cum i-am pierdut? In fiecare zi deschideam geamu' pentru aeriseala, pana ce au zburat pe geam. Dupa cateva saptamani i-am vazut cum zburau linistiti prin parc si isi facusera prieteni randunele ^^. A 2a serie de papagali : la fel. A3a serie : urma sa plec in strainatate, si i-am lasat la bunici. Continuarea? I-au mancat pisicii. Dupa 3 perechi de papagali a urmat concluzia : Nu lua papagali! Nu este din cauza mizerii ( orice animal de casa face mizerie duh -_- ) nici din cauza banilor, dar te doare cand vezi niste papagali in captivitate, plictisiti... Daca ar fi sa cumpar papagali, i-as cumpara pe toti si le-as da drumu in mediul lor natal. happy

| TudorX7 a răspuns:

Eu am papagal si e perus! e asa de destept pentru un perus!