| Holocause a întrebat:

Cine zice contra eutanasieri cainilor vagabonzi?
Sincer eu iubesc caini si fara suparare dar nu imi plac persoanele care vor ca bietele finte nevinovate sa moara, am caine si il iubesc ff mult happy
Astept parerile voastre!

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu spun "NU" UCIDERII/eutanasierii cainilor si spun "DA" sterilizarii!

| cristi202 a răspuns:

Eu nu zic contra. Decit daca cei ce zic ca iubesc ciinii vor sa se si implice in chestia asta, sa faca ceva concret pentru ei (sa ia din ei acasa). E usor sa zici ca iubesti ciinii, sa zici ca nu trebuie eutanasiati, si sa nu te implici deloc, lasind astfel o problema grava nerezolvata. Eu in ultimul an doar, mergind cu bicicleta, am fost muscat de 3 ciini vagabonzi, si sunt multe alte cazuri. Si, daca pina ce am fost muscat am avut mila fata de acei ciini care ma atacau, acum nu mai pot sa am mila, sunt atacat, atac, doar nu oi fi prost sa ma las muscat, si chiar atit de mult am fost atacat incit, mergind pe bicicleta, resusesc aproape de fiecare data sa lovesc cu piciorul botul vreunui ciine ce nu are altceva de facut decit sa ma atace.
Daca cei ce iubesc ciinii vagabonzi vor ca ei sa traiasca, atunci sa se implice, sa faca ei ceva ca ei sa aiba un stapin si un adapost. Altfel, totul e bla-bla. Problema ciinilor vagabonzi ramine, si e mai acuta ca oricind. Si intreaba pe oricine ca nu e placut sa fi atacat seara cind vi de la munca, cind e pustiu in jur, de o haita de asemenea ciini. Oricit de mult i-ai iubi, realizezi in acele momente ca ar fi bine daca ai avea un par in mina ca sa te folosesti de el pentru a te apara.

| ClownFish a răspuns:

Eu zic contra!
Catelusii aia nu au nici o vina ci fostii lor stapani, este normal ca musca deoarece nu au ce manca saracutii si tocmai de aceea devin agresivi!
Cateii sunt cei mai buni prieteni ai omului si ar trebui sterilizati nu eutanasiati ganditi-va daca ati fi voi in locul lor nu ati vrea putina iubire din partea omului?
Sincer imi curg lacrimile cand vad cateii aceia eutanasiati si sunt si acum trista si nervoasa cand aud ce le fac.
Imi dau seama ca devin agresivi si enervanti uneori, dar sa fim seriosi nu ar fi asa daca nu ar fi pe strazi.
Imi place sa aud ca unii caini sunt dusi la adapost este un pas in fata.
Si eu am un caine si daca nu l-as avea nu stiu ce as face.
De ce sunt unii asa indiferenti?
Au si cainii aia viata si sentimente

| ことみ a răspuns:

Contra! Contra! Contra!

| spread a răspuns:

Sincer si eu sunt contra eutansieri cainilor.adica sunt niste finte nevinovate care nu fac rau si noi de ce sa le facem asta... iubesc toate animalele dar sincer catei sunt cele mai bune animale de companie:X