| Clarissaaz a întrebat:

(concurs) 11.Cati ani traeste in medie o pisica de casa?

Răspuns Câştigător
| HopeYup a răspuns:

Desigur raspunsul corect e 12-15

12 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

20 de ani!

| Alexoutza a răspuns:

O pisica traieste in medie de 15 ani, insa, dupa varsta de 10 ani ea este deja considerata batrana! big grin

| HopeYup a răspuns:

Buna crysyy eu cu numele hannei montana numele adevarat este Destiny Hope Cyrus > nu te grabi sa dai raspunsul corecy > zic eu nu ma supar dar ti-am zis ca numele adevarat este Destiny Hope Cyrus.

| HopeYup a răspuns:

Pisica de casă, sau pisică domestică, este un mamifer din ordinul carnivorelor, familia felinelor Felidae. Este asociată cu oamenii de peste 9500 ani[1] și în prezent este cel mai cunoscut animal domestic în toată lumea.[2] Pisica este foarte apropiată de pisica sălbatică europeană (Felis silvestris silvestris), ca și de pisica sălbatică africană (Felis silvestris libyca), împreună formând o unică specie: Felis silvestris (denumirea de Felis catus nu mai este valabilă). Există multe rase de pisici.

| Clarissaaz explică (pentru HopeYup):

Eu inteleg dar unde e raspunsul?

| HopeYup a răspuns (pentru Clarissaaz):

Desigur raspunsul corect e 12-15
Ti-am dat si putine date.happy

| HopeYup a răspuns (pentru HopeYup):

Desigur raspunsul corect e 12-15

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

11 ani! funda?

| Mihaiadamache a răspuns:

| ava99 a răspuns:

11-12 ani

| BabyBluuuu a răspuns:

9 ani

| R3Beka a răspuns:

Pisica mea a trait 22 de ani. daca o ingrijejty cum trebuie poate sa ajunga pana la varsta asta