| Pravat a întrebat:

Credeti ca daca ai gasit intrebari pe TPU care au deja un raspuns castigator mai are rost sa raspunzi?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde de intrebare. Daca e o intrebare foarte exacta (gen "cat fac 2 plus 2?" sau "cine a pasit primul pe luna?"), care necesita si un raspuns foarte exact, rigid, n-are rost sa mai raspund si eu (e clar, ca autorul intrebarii a primit deja raspunsul dorit). Dar daca e o intrebare filozofica, una care permite mai multe puncte de vedere, care are mai multe rezolvari/solutii, si daca stiu, ca pot sa mai adaug si eu ceva sau pot sa-i contrazic pe ceilalti (raspunsurile lor fiind gresite, din punctul meu de vedere), atunci da, raspund...si cu placere.

10 răspunsuri:
| Aleeeka a răspuns:

Uneori da, poate pe unii ii intereseaza mai multe opinii sau informatii despre ceea ce au solicitat. Alteori nu, spre exemplu' cand se intreaba despre o anumita melodie punandu-se niste versuri, iar cel care a intrebat a gasit raspunsul.

| Cezar a răspuns:

Desigr, orce informatie buna este bine venita! Orcand poate sa il ajute chiar daca i-o dat funda! Noi nu ajutam pentru funda, ajutam cei care nu stiu! Si cei care vor sa fie ajutati!

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Poi pentru persoanele care urmaresc doar Funda si sa iese pe locu intai nu cred ca mai are rost dar atata timp cat ai alte intentii si chiar vrei sa ajuti pe cineva conteaza.Eu dau raspunsuri si la cele care nu au un raspuns castigator ca poate uneori un sfat conteaza mai mult decat iti poti inchipui si de ce sa nu ajuti o pers ca doar cat iti ia sa raspunsi mai mult de 2 minute nu iti ia. E bine sa ajuti

| Bibi16 a răspuns:

Da de ce nu, te mai distrezi si tu un pic si oricum daca funda e data mai poti da un sfat si tu un sfat poate mai folositor decat cel cu funda.

| Băscuţă a răspuns:

Daca tu crezi ca ar mai fi ceva de adaugat la raspunsul castigator, da...

| Ayumha a răspuns:

Cateodata da, cateodata nu, de exemplu daca vad ca intrebarea este de ieri, alarteeri, aui cel mult o saptamana, raspund dar daca vad ca este de vreo 3-4 ani sau luni si saptamini intregi, numai raspund.

| theorizer a răspuns:

Daca te mananca limba are fi culmea sa te abtii doar pentru ca nu mai poti castiga funda, problema e cat de veche e intrebarea si daca in afara de cool serviciile secrete va mai citi cineva. Si poate nici SRI-ul nu citeste toate raspunsurile yawn

| Kitty a răspuns:

Daca simt nevoia de a-mi exprima opinia, sau daca intr-adevar stiu ca as putea fi de folos persoanei respective cu raspunsul meu, fac efortul de a-mi dedica putinul meu timp pe care-l am la dispozitie, ajutand un om, un necunoscut.

| seriousmoonlight a răspuns:

Da... nu deranjeaza pe nimeni daca iti spui parerea, iar pote cel care a pusa inca mai cauta un raspuns si raspunsul castigator il priveste doar ca varianta optima la un moment dat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Mai răspund şi eu, chiar dacă s-a dat funda, atunci când văd că pot să adaug ceva folositor şi, mai ales, atunci când văd că s-a dat fundă unui răspuns total greşit!
Vă invit pe toţi pe http://lecturirecenzate.ro/