| Alex999999999 a întrebat:

Cu ce pot da de purici pe câinele şi pisica mea? Pisica iese afara pe strada şi a luat purici şi căţelul a luat de la ea

3 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Încearcă cu pudră

| adryang78 a răspuns:

Există o soluție care se numește Parakill, o găsești la farmacia veterinară sau la fitofarmacie. Se aplică după ceafă, o picătură / kilogram de masă corporală.

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

La caine cumpara-i Bravecto, tine 3 luni si nu mai ai treaba cu puricii. La pisici ii poti lua Credelio pastile, tine o luna. Este ft important sa dai cu solutie si in mediu, sa aspiri ft bine covoarele, sa dezinfectezi.