| DrugFree a întrebat:

Cum cedeti voi ca arata extraterestri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci asta e doar parerea mea, personal nu cred ca exista sunt doar ceva inventat, dar sa incerc sa ii descriu ( My Imagination Onlyhee hee )
1) Culoarea :
- Extraterestrii pot avea orice culoare in functie de mediul si planeta laughing pe care traiesc laughing So, cred ca culorile pot varia de la verde pana la roz.

2) Pielea :
- In cele mai multe cazuri, pielea este zbarcita si arata de parca ar fi iesit de la apa. laughing Este umeda si lipicioasa, acoperita cu un fel de clei. In acelasi timp este finuta, nici decum aspra cu cateva bubite pe ici pe colo.

3) Capul
- Este cea mai importanta parte a corpului pentru extraterestrii. Toata lumea stie ca poti distruge un extraterestru daca ii tai capul. Are o gura mica, neincapatoare ( habar n-am cum pot manca ) si doua antene in varful capului in care se gasesc ( in varf ) ochii. S-au vazut insa si cazuri in care extraterestrii au doar un ochi in frunte si nu benificeaza de antene ( care ii ajuta sa se orienteze mai bine si sa analizeze lumea inconjuratoare ) Nas nu au ( Imaginationwinking ) deci nu au probleme cu mirosurile. NU-i deranjeaza un vant, deci nu va ingrijorati daca vreodta ajungeti in preajma lor si aveti cate o scapare laughinglaughinglaughing
-In interiorul capului au ascuns un creier mic, rozaliu, iar deoarece partea de sus a capului etse detasabila, extraterestrii au acces la propriile creiere pe care si le incarca cu energie electrica.

4 ) Corpul :
- Poate fi rotund sau oval dar nu masoara mai mult de 50 cm deoarece extraterestrii sunt mici de inaltime si grasi. Au o burta de culoare diferita de cea a intregului corp si atarna deseori dupa ce mananca, timp de cateva zile ( extraterestrii se hranesc cu baterii sau becuri ecologice laughing ) Corpul poate fi acoperit de blana ( dar sunt rare cazurile ) la unii extraterestrii, o blana moale si pufoasa la fel ca si catifeaua.

5) Mainile si picioarele :
- Sunt foarte subtiri si lunguiete, ceea ce -l ajuta pe micul extraterestru sa para mai inalt. Picioarele si mainile masoara in jur de 30 de cm. ( sincera sa fiu chiar arata ciudat extraterestrii astia, jur laughing )

6) Imbracamintea :
- Si extraterestrii se imbraca! De obicei poarta o pereche uriasa de ochelari cu raze X sau de pilda un sal frumos. De asemenea se machiaja dandu-si cu mult ruj pe buze si cu mult rimel pe gene ( extraterestrii au genele lungi de 10 cm.

Despre extraterestrii :
- Sunt fiinte mai avansate decat noi si au tehnologii la care noi nici nu am visat. Au navete spatiale cu care calatoresc de la o planeta la alta, unde au la fel ca noi orase, pline de cafenele, magzine ( Marte '' F@shion sau Alien' CoolStyle ), hoteluri sau vile ( Hotel Marteka :,, Bine ati venit! Comandati 5 baterii si primiti dublu pentru fiecare comanda! )
- Extraterestrii au propria lor limba. Am sa incerc sa va spun,, Bine ati venit pe Marte " in Extraterestra ( asa se numeste limba lor ) : Cho tu@aliiii moko Martika ( se citeste : Cio tualiii mocio Martoka laughinglaughinglaughinglaughinghappy I have a big Imagination big grin )
- Extraterestrii au o mare pasiune pentru ciocolata. Dupa ce au descoperit o bucata ce plutea prin galaxie au gustat-o si acum au propria loc cioco numita,, Lo Alien " pe care o vand cu un Galax buc.
- Am mentionat mai sus de Galax. Aceasta este moneda internationala in spatiu. Un Galax = 5 lire deci = 25 de lei pamanteni laughing ( ce scump!:O:O:O )
- Extraterestrii au propria lor saptamana care are doar trei zile ( CiCho, Koanujai, Lo ), 10 luni ( dar nu am chef sa le enumar ) si un an cu 100 de zile ( pentru ca o luna are 10 zile, 10X10 = 100 ).
- Extraterestrii merg la scoala doar odata pe saptamana pentru a invata diferite lucruri pe care le fac pamantenii ( de ex. sa se catere pe o scara pentru ca pentru ei asta reprezinta o dificultate foarte mare! )
- Extraterestrii au animale de companie numite Puffleti, niste mingi de blana dragute de toate culorile cu doi ochisori si de marimea unei flori de lotus. Cei mai rari Puffleti sunt cei albi sau cei curcubeu care valoreaza cam 2000 de Galaxi.
- Extraterestrilor le place foarte mult sa joace Monopoly ( in varianta lor MonoGalaxy ), joc descoperit de ei prin acelasi mod ca si ciocolata ( hmm ...ciudat cum apar atatea obiecte in spatiu )
- Extraterestri nu sarbatoresc nicio sarbatoare, in afara de una pe care o au pe planeta lor Marte si se numeste CraChoco "( ceva dedicat ciocolatei. Se vede ca iubesc ciocolata! ) in care copii extraterestrii primesc cutii de chocolata de cate 5 Galaxy fiecare. Extraterestrii tin discursuri in cinstea ciocolatei laughing si acum asteapta alte descoperiri in legatura cu aceasta delicatesa.( Oare ce vor face cand vor descoperi ciocolata cu lapte laughing? )

Cam asa imi imaginez eu extraterestrii si lumea lor big grin Imi dai teeeeeeeeeee rog frumi fundita ca am incercat sa-ti fac aici rezumat laughing big grin

10 răspunsuri:
| just for me a răspuns:

Daca ar exista, eu i-as vedea tot ca pe noi. poate ca oamenii nu traiesc doar pe Pamnt, traiesc si in alte parti din Univers, au alte limbi decat cele pamantene si au o tehnologie avansata.au descoperit deja cum sa calatoreasca in timp, cum sa faca masine pe apa, acolo pe plante lor sunt nemuritori, au descoperit nemurirea. din sutele de planete care exista in uneivers, in miile de galaxii, macar una trebuie sa mai fie populata.nu cred ca noi putem fi singuri in tot universul, insa cred ca ink nu avem tehnologia necesara sa ne gasim "rudele" indepartate. cel putin asa gandesc eu, planeta noastra nu poate fi singura populata, trebuie sa mai existe alte forme de viata, universul este mare.hai ca am deviat d la subiect.in colcuzie, in mintea mea, daca ar exista cu adevarat, extrateretrii ar fi oameni mult mai avansati.

| DrugFree explică:

VeVerita taci din gura!

| Muflă a răspuns:

Skinny și cu capu' mare

| darrio2007 a răspuns:

In mod sigur altfel decat noi.

| PixieTrixie a răspuns:

Pai cam asa:
Sunt micuti, hibrizi. Hibrizi adica, strumf cu om...sti tu, un amestec din ala mai ciudat.
Apoi, au niste antene in varful carora au ochi.
Fata difera de la individ la individ.
Unii cu 2 ochi, altii cu 3.
Au picioarele lungi si subtiri si poarta skateri.
Sunt mai grasuti, dar nu le atarna burta pe afara.
Cand sunt suparati una dintre antene se lasa, ca sa poata ceilalti sa isi dea seama ca are nevoie sa fie inveselit.
Culoare? Fiecare si-o alege.
Eu asa ii vad. Imagination oh go on

Fundita? >big grin

| VeVeriţaa a răspuns:

Cedez. Asta ca să te citez. Nu ştiu exact, însă are ceva dintr-un http://www.tpu.ro/utilizator/ammne sigur.

| alinutzu7 a răspuns:

Poi eu cred ca sunt verzi si foarte mari, mai cred ca sunt cei mai avnsati! Funda trebuie!

| 愛日本 a răspuns:

Nu existalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam ca tine da mai mici happy
ps n`o lua in nume de rau :p

| podarumarius95 a răspuns:

Eu zic ca femeile extraterestru sunt foarte frumoase. Asa mi le imaginez, ca pe niste fiinte mult mai frumoase decat femeile de pe pamant. Eu am tot visat extraterestri, si erau persoane normale, ca si noi. Am visat odata, dupa ce am ascultat de mai multe ori piesa "Fell in love with an alien" ca am o prietena extraterestru, cu niste ochi fermecatori. happy