| AlexAlexandru27 a întrebat:

Cum deosebesc un pui de curcă de un pui de curcan?

Răspuns Câştigător
| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

In primul rand, exista doar pui de curca - curcanul nu face pui.
Vad ca intrebi de fapt cum deosebesti un mascul de o femela - e destul de dificil, mai ales daca puii sint foarte mici(cand au puf nu ai cum), abia cand le cresc penele, vei observa ca unii pui au pielita/ciuful aceea dintre ochi/nari mai mare/dezvoltata decat altii - aceia sunt masculi iar cand e mica avem femele; o alta deosebire vine de la "margelele" de pe gat - masculii le au mari, foarte vizibile. Sper sa te ajute!