| deleteddddd a întrebat:

Cum fac, ca perusii mei sa faca oua? sad. imi doresc din suflet.cred ca ar fi ce-a mai mare dorinta a mea.sad metionez.ca momentan, am doar un baiat de 2 luni. dar vreau sa stiu mai incolo, cand ii voi cumpara o femela, ce ar trebui sa fac, P. S. : Am mai avut perusi, dar nu-au facut nici-unul pui, si aveam si cuib. un ajutor? sad va multumesc foarte mult!

3 răspunsuri:
| raluky4 a răspuns:

1.Verifica sa fie mascul si femela! Cand sunt pui masculii au ceromul (nasucul) albastru-turcuaz, iar femelele roz-cyclam-mov(dar foarte deschis, iac la maturitate masculul are ceromul albastru iar femela maro!
2.Vazi sa nu se bata intre ei.
3. Nu ii deranja foarte des.
4. Ia-le cuib(se gaseste special pentru. perusi in pet-shop.
Daca respecti regulile astea sigur fac pui!

| SwEEtGiRlZ a răspuns:

I don"t know:O

| Ponk a răspuns:

Aa. ii cumperi o femela incerci sa nu ii derajezi si ei vor face happy