| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi învăț câinele să facă afară in conditiile in care când ajung acasă se duce si face la pled? Ce să fac? Stau cu orele afara si degeaba!

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Uitați-vă impreună (tu și cățelul) la asta:

https://www.youtube.com/watch?v=E7eA7nwGDFU

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îl bagi ușor cu năsucul acolo și-i spui autoritar că nu-i voie! happy
Dacă ai fi stat cu orele afara, nu cred că se intâmpla asa ceva. Dar fie il grabesti (el preferă să isi aleagă cu răbdare locul, nu urinează oriunde, preferă să se usureze in spatiile unde au mai trecut cățelușe), fie te opresti la discutii cu prietenii/ colegii, iar cainele nu isi poate face plimbarea, in timp ce (te) asteapta.
E de ajuns să ieși cu el de două ori pe zi, dimineața și seara, și plimbarea să dureze aprox. 60 de min (dar nu si iarna, când e ger, iesi mai des si stai mai putin).

| Ioana1312321 a răspuns (pentru floresdemayo):

De multe ori l-am lăsat să miroase unde vroia el.Mai ales unde au făcut si alti caini, dar degeaba.

| Frank51 a răspuns:

Nu poate sa faca la comanda, asa cum nici tu nu poti. Cele mai mai sanse sa ii vina sunt dimineata.

| GouDidodino a răspuns:

Il înveți sa faca afara, lăsându-l afara la coteț fără să-l mai bagi in casa

| FabricantDeGunoi a răspuns:

Pai afara trebuie sa stea Cainele nu tu

| Ioana1312321 a răspuns (pentru FabricantDeGunoi):

La ce te referi? Stii numai să critici.

| Ioana1312321 a răspuns (pentru FabricantDeGunoi):

Chiar că numele de profil ti se potriveste

| CraciunSebastian321 a răspuns:

Cauta tutoriale pe YouTube