| Larisa_3003 a întrebat:

Cum iti convingi TATAL sa iti cumpere un pet?

Răspuns Câştigător
| analexandra a răspuns:

Buna! si eu m-am confrntat cu problema aceasta...dar am invinshappy! In primul rand iti alegi specia (caine, pisica...) si rasa. Apoi te informezi foarte bine cu privire la animalul pe care il doresti incluzand ingrijirea lui, pretul, comportamentul rasei, marimea, unde o sa-l tii. Apoi te gandesti la toate aceste lucruri, gasesti solutii convenabile si vorbesti calm cu tatal tau, ii spui ce ai aflat si incearca sa te comporti mereu echilibrat si responsabil(macar in perioada asta), si daca poti si ai in apropiere un pet shop cu rasa respectiva poti sa mergi cu tatal tau sa vada ce iti place, si sigur ii se va inmuia sufletul cand va vedea ochisorii aiaaaa:*:X sper ca te-am ajutat. funda?

2 răspunsuri:
| Skittles19 a răspuns:

Buna Larisa!
Sfatul meu este ca prima oara sa incepi cu un animal mai usor de ingrijit, cum ar fi pestii, o broasca testoasa de ce nu un hamster? Arata-le parintilor tai ca esti responsabila facand curat prin casa, spaland vasele si poate chiar gatind. Apoi poti sa il rogi foarte frumos pe tatal tau si poti folosi si ochisorii de catelus pentru ca tatii nu prea rezista.
Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa!

| denysuk25 a răspuns:

Tet cred fato tatici astia is greu de convins, si eu as vrea sa aflu, ar fi o minune daca ar vrea tata caine sau pisica