| MIDnightMoon a întrebat:

Cum mi-aş putea convinge mama să-mi ia o mâţăăă :3. Vreau o pisicuţă pe care so smotocesc love struck. Şi mama nu e de acord, spune că n-am ce face cu o pisică şi că nu o să mă ocup de ea. Deci cum aş putea să o conving?

Răspuns Câştigător
| 1123152525 a răspuns:

Pai, iubire stiu cum este si mama a fost la fel, pentru inceput nu cumpara o pisica gaseste una de pe strada un pui dragalas abandonat si aratei mamei tale ca iti pasa de el
1- Strange bani si iai niste mancare de pisici
2- du-o la veterinar
Ocupa-te de ea fa-i tot ce poti spal-o strange bani sa ii faci vreun vaccin si dupa ce, na nu mai este o pisica murdara si nevaccinata, bag-o in casa fara sa stie ea, o sa vada ca nu este rau sa ai pisica si o sa vada cat de blanda este fa chestia asta cu bagatul in casa zilnic, si dupa aia las-o in casa si iesi putin si intoarcete mamei tale o sa vada ca pisica nu face nici un rau si ca tu ai grija de sunt sigura ca va accepta!
Nu stiu dspre tine dar eu asa am facut iar mama mea acum iubeste la nebunie animalele mai ales pisicile!
Cand inainte de toata faza asta mama mea cand vedea la 3 metri o piscica fugea de ea!
Bafta si sper ca ti-am fost de ajutor!

3 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Te sfatuiesa sa iti procuri un motan, deoarece pisicile primavara intra in calduri, fug de acasa si vin mai tarziu pleostite si cu burta la gura, adica te va face fericita posesoare a unei mite ce iti va face 5-6 pisoiasi prin martie, ce daca nu ai unde sa le asiguri culcus te va intrista f mult deorece parinti tai te vor termina prin morala si ce va mai urma, mizerie, galagie etc.Bafta.

| Broadband a răspuns:

Sunt de acord cu mama ta daca ai de gand s-o smotocesti laughing